loading...

برداشت

بازدید : 132
شنبه 9 آبان 1399 زمان : 7:37


رئیس جمهور بازگشتی به مردانگی در مدرسه قدیمی‌نیست. او مردی است که به طور خاص برای زمانهای مبتنی بر تصویر و احساسات اشباع شده ما مهندسی شده است.

توسط سوزان فالودی

خانم فالودی روزنامه نگار و نویسنده است.

 • 29 اکتبر 2020

اعتبار...مت چیس

نکته قابل توجه اینکه ، در این اوقات متشنج ، پرزیدنت ترامپ موفق شده است یک منطقه اجماع منفرد بین لیبرال‌ها و محافظه کاران ، جمهوری خواهان و دموکرات‌ها ایجاد کند: به نظر می‌رسد تقریباً همه موافقند که وی نمایانگر بازگشت به نسخه قدیمی‌مردانگی است.

پس از آنکه آقای ترامپ "سلطه" خود را بر ویروس کرونا اعلام کرد ، با سلام و احترام به تفنگدار دریایی و از بین بردن نقاب او ، گرگ گاتفلد ، مجری فاکس نیوز ، رئیس جمهور را با اصطلاحات سینمایی جنگ جهانی دوم انتخاب کرد - یک رهبر دسته سخت و ناخن که "خود را به تن کرد" خط "به جای رها کردن نیروها. آقای گوتفلد گفت: "او از ویروس پنهان نشد ." "او قصد داشت در آن میدان جنگ با شما به آنجا برود."

سناتور کلی لوفلر از جورجیا توئیت کرد ویدئویی تغییر یافته از رسلمنیا را نشان می‌دهد که در آن رئیس جمهور به عنوان حریف بی معنی با سر ویروس کرونا ویران شده نشان داده می‌شود. مت گئتز ، نماینده فلوریدا ، با ابراز تاسف گفت: "رئیس جمهور ترامپ مجبور به بهبودی از Covid نخواهد شد." "کوید باید از رئیس جمهور ترامپ بهبود یابد."

در همین حال ، رسانه‌های خبری آزادانه قلمداد می‌کردند که نسخه خود از حلقه بوکس را در اختیار داشته اند: با آقای ترامپ در یک گوشه به عنوان ضرب و شتم آتاویستی و جو بایدن در گوشه دیگر به عنوان نمونه تکامل یافته مردانگی حساس به فمینیسم.

در مقاله واشنگتن پست آقای ترامپ و بایدن "مارک‌های مختلف مردانگی را برانگیخته" استدلال می‌کنند : آقای ترامپ کانال "ماشین سازی قدیمی" - "تهاجمی‌، از نظر جسمی‌سخت ، از نظر جسمی‌قوی ، هرگز عقب نشینی نمی‌کند" (به قول یک مربی حقوق برابر جنسیتی ، جکسون کاتز) - در حالی که آقای بایدن از آنچه آقای کاتز "نسخه پیچیده تری از مردانگی در قرن بیست و یکم" می‌خواند ، مدل سازی می‌کند که توسط "دلسوزی و همدلی و مراقبت و روایت شخصی از دست دادن" تعریف شده است.

اما اگر در مورد یک چیزی که مردم توافق می‌کنند اشتباه کنند ، چه می‌شود؟ اگر سبک آزار و اذیت و آزار آقای ترامپ یادگاری از مردانگی قدیم نباشد ، بلکه نمادی از یک مردانگی باشد ، چه می‌شود؟ اگر چنین باشد ، ممکن است خود را گمراه کنیم و اعلام کنیم که مدل مضر او در حال نابودی طبیعی است.

دست اندرکاران آقای ترامپ مدت‌هاست که وی را به عنوان یک فرمانده گردن چرمی‌بسته بندی می‌کنند ، "ماسه‌های ایوو جیما" - مظهر یک مردانگی یکپارچه سازی که ظاهراً جامعه آمریکا زمانی جشن می‌گرفت تا زمانی که فمینیست‌ها آن را اژدر کردند.

آقای گوتفلد اولین کسی نیست که هنگام توصیف رئیس جمهور به استعاره‌های جنگ جهانی دوم دست پیدا می‌کند: استیو بانون در طول مسابقه 2016 اظهار داشت که محبوبیت آقای ترامپ "با توجه به عزم بزرگترین نسل ، آن ذره ذره " ، ضمن ادای احترام به مردانگی آن دوران به عنوان "پسری در سنگرها ، پسری که باید از صخره‌ها بالا می‌رفت" در روز D.

دیگران در حلقه داخلی به گونه دیگری بیان کردند: سباستین گورکا ، که به زودی معاون معاون کاخ سفید می‌شود ، " دوران" پسر "لباس خواب " به پایان رسیده است ، در دسامبر 2016 غرق شد . "مردان آلفا برگشتند."

Editors’ Picks

Watch What Happens When Real Housewives Don’t Wear Masks

‘We Don’t Have to Put Up With This’: A Candid Conversation About Bodies

A Podcast Answers a Fast-Food Question That Nobody Is Asking

غیر از این است که آلفای آینده طلسم گرایان اسلحه با پیراهن‌هاوایی ، حمله به لشکرهای ایالتی و برنامه ریزی برای ربودن استانداری باشند که آنها "عوضی ظالم" می‌نامیدند. بزرگترین نسل ، واقعاً؟ برعکس چطور؟

کهن الگوهای مردانه دهه‌های 1930 و 40 میلادی مرد معمولی گمنامی‌بود که بریده خود را از طریق ساخت و سازهای عمومی‌و نه اسلحه ثابت کرد. در یک سخنرانی در سال 1932 ، فرانکلین دلانو روزولت اعلام کرد که "مرد نیروی بی رحم جای خود را در توسعه یک کشور پیشگام داشت" اما اکنون او کشور را به خطر انداخت.

وی گفت: "گرگ تنها ، رقیب غیراخلاقی ، مروج بی پروا" ، كه دست او علیه هر مردی است ، برای دستیابی به هدفی كه برای رفاه عمومی‌شناخته شده است ، حاضر نمی‌شود و تهدید می‌كند كه این صنعت را به یك كشور خواهد كشاند. از هرج و مرج. " New Deal America از مردانگی سودمندی حمایت کرد ، که از طریق خدمات جمعی و صلاحیت بدون شتاب نشان داده شد.

ایده آل دهه 30 میلادی کارمندان ملکی قهرمان که به جنگ جهانی دوم منتقل شد و در اعزام‌های جبهه نبرد ارنی پایل که ارزش غر زدن‌های گمنام - "پسران گل و باران-یخبندان و باد" را به ثبت رسانده بود ، ثبت شد. پایل "مگس‌های ابریشمی" با روسری ابریشمی‌را نادیده گرفت ، ستاره‌‌‌ای که با دوربین آماده شده است و به طور ذاتی بی اعتماد به پایل می‌شود.

پایل درباره اخلاق خشن گفت: "ما همه مردان حرفه‌‌‌ای جدید هستیم ، در یک شب عجیب که از یکدیگر مراقبت می‌کنیم." این نمونه اولیه از مردانگی سرویس گرا - تمایل به نیازهای دیگران ، پشتیبانی محافظتی ، جلب توجه مردم - اساساً یک مردانگی مادرانه بود ، تمام خصوصیات ادعایی مادر بودن ، برای کروموزوم Y تجدید شده است.

اگر کسی در این مسابقه این دستورالعمل را هدایت کند ، این آقای بایدن است ، که یک روز پس از آنکه افسران فدرال معترضین مسالمت آمیز را با گاز شلیک کردند و جای خود را برای عکسبرداری آقای ترامپ در خارج از کلیسای سنت جان فراهم کردند ، ریاست جمهوری را "یک وظیفه مراقبت - برای همه ما. " ارنی پایل ماسک زده بود ، زیرا با اخلاق مردانه دوران او سازگار بود: محافظت از دیگران در برابر آسیب ، قرار گرفتن در دفاع از کشور.

آقای ترامپ نمی‌توانست بیشتر با این اخلاق مغایرت داشته باشد. او یک پدرسالاری پوتمکین است ، مردی که مهندسی مجدد خود را برای یک اقتصاد سرگرمی‌مبتنی بر تصویر ، احساسات اشباع شده و بسیار مدرن انجام داده است.

چگونه می‌توان این شکل جدید از مردانگی را مشخص کرد؟ در یک کلام: زینتی.

مردانگی معاصر به طور فزاینده‌‌‌ای با نمایش تعریف می‌شود - در مورد آقای ترامپ ، پانتومیمی‌از پرخاشگری متضررانه: لب خمیده ، غروب اغراق آمیز. نمایش در دوره ریاست جمهوری شیفته خود رنج می‌برد. به همین دلیل او معاون رئیس جمهور خود را ("بسیار خوب به نظر می‌رسد") و وزیر دفاع سابق خود را انتخاب کرد ("اگر من یک فیلم می‌سازم ، شما را انتخاب می‌کنم ، ژنرال"). کریس رودی ، مدیر اجرایی Newsmax ، در مورد تمایلات دوست خود آقای ترامپ خاطرنشان کرد : "این بیشتر به ظاهر و رفتار و کلاهبرداری مربوط می‌شود."

مردانگی زینتی معادل ماشین سازی است "من پزشک نیستم اما یکی را در تلویزیون بازی می‌کنم." یا ، در نسخه جنبش boogaloo ، "من در واقع یک سرباز نیستم اما کامو می‌پوشم و با اسلحه بزرگم در مرکز شهر قدم می‌زنم." (در مورد آقای ترامپ ، این "من یک سازنده موفق نیستم اما یکی را در" The Apprentice "بازی کردم.)

شرمساری بزرگ این نیست که آقای ترامپ یک مردانگی نا همگن را وارد دفتر بیضی شکل می‌کند ، بلکه این است که او از دفتر بیضی شکل برای بازاریابی یک مارک بسیار مدرن از مردانگی جبرانی - با یک پیچ و تاب استفاده می‌کند.

از ویژگی‌های برجسته مردانگی تزئینی معاصر - ارزش داشتن به عنوان هدف نگاه ، بازی کودک دائمی‌، زیرپایی و نگاه آینه‌‌‌ای - همان مواردی است که زنان برای نیم قرن تلاش کرده اند تا آنها را به عنوان شخصیت‌های زننده و زن ستیز از بین ببرند. از زنانگی . مشغله محبوبیت ، زرق و برق ، شهرت ، ظاهر - این خصوصیات جز چهره قدیمی‌مصرف کننده دختر چیست؟ اگر آقای ترامپ در حال بازیابی نقش کلیشه‌‌‌ای کلیشه‌‌‌ای سنتی باشد ، این نقشی است که مدتها متعلق به زنان بوده است.

چرا بسیاری از غرورهای مدرن که از دست دادن مردانگی "به سبک قدیمی" سوگ می‌خورند ، واگن خود را به یک مگس خوار ابریشمی‌تبدیل کرده اند؟ حداقل از دهه 1990 و در دوره رسانه‌های اجتماعی با شیب کامل ، مردان با مشکل روبرو شده اند: چگونه می‌توان جنسیت خود را در فرهنگی که دید ، عملکرد و بازار ارز ارز است تعریف کرد. می‌توانید بگویید که آقای ترامپ ، اگر نه چیز دیگری ، راهی پیدا کرده است. اما او این کار را نه با دفاع از بزرگترین انسان ، بلکه با کنار گذاشتن او انجام داده است.

شکاف جنسیتی در این انتخابات می‌تواند به سادگی توضیح داد. اکثر زنان با نمایش سمی‌ضربان قفسه سینه که بسیاری از رای دهندگان مرد - به ویژه نه فقط به طور سفید - هیجان انگیز هستند ، خاموش می‌شوند. آن سطح از ماكو ظاهری با موجی از ناامنی مردان قرن 21 به دفتر بیضی رسید. ما باید به آن موج توجه کنیم زیرا عقب نیست.

زنان در قفس زینتی خود محبوس شده بودند زیرا از کار تولیدی و خودکفایی اقتصادی محروم بودند - دارایی‌هایی که اکنون به طور فزاینده‌‌‌ای از مردان محروم می‌شود. اما اگر مردان با بازتولید یک مدل لباس زنانه و زینتی مغازه دار و مغلوب ، به سرخوردگی‌های مردانگی مدرن پاسخ دهند ، همه ما دچار مشکل خواهیم شد.

منبع

https://www.nytimes.com/2020/10/29/opinion/trump-masculinity-femininity.html?action=click&module=Opinion&pgtype=Homepage

 ذِلَّةٌ(خواری شکننده )در قرآن
برچسب ها
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 3

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب :
 • کل نظرات :
 • افراد آنلاین :
 • تعداد اعضا :
 • بازدید امروز :
 • بازدید کننده امروز :
 • باردید دیروز :
 • بازدید کننده دیروز :
 • گوگل امروز :
 • گوگل دیروز :
 • بازدید هفته :
 • بازدید ماه :
 • بازدید سال :
 • بازدید کلی :